x

Ayakkabı tokası nasıl yapılır? Bu soru hakkında çok detaya inmeden kısaca bir bilgi edinebilmeniz amacıyla bu içeriğimizi oluşturuyoruz.
Öncelikle ayakkabı tokası ayakkabının güzel ve şık görünmesi için üretilmektedir. Tabi ayakkabı tercih ederken öncelik güzel ve şık bir görünümden önce ayağınızın sağlığını düşünmeniz olmalıdır. Fakat önemli bir davete gidiliyorsa ayakkabılarınızın da şık kıyafetinize uyumlu olması gerekiyor.

Ayakkabı Tokası Nasıl Yapılır

Ayakkabı tokalarının çeşitli yapılış şekilleri bulunuyor. Bu içeriğimiz de metal ayakkabı aksesuarlarının nasıl yapılacağı hakkında bilgiler vereceğiz. Metal aksesuar ham maddesi zamaktır.
Metal ayakkabı aksesuarlarının üretimi çeşitli aşamalardan oluşmaktadır. Model çizimi, kalıp, gerekiyorsa montaj ve son olarak kaplama şeklinde bir sıralaması vardır.

Metal aksesuarlar için enjeksiyon makinesi olan bir imalat gerekiyor. Enjeksiyon makinesinde üretilen bir ayakkabı tokası için çelik kalıp gerekiyor. Fakat daha basit olarak bir lastik kalıp ile bu yönde
makineleşen bir imalattada ayakkabı tokası üretimi yapılması mümkündür.

Ayakkabı tokası yapım aşamaları;

Kalıp için model çizimi
Çizilen modelin enjeksiyon veya plastik kalıbının alınması
Üretime girmesi
Üretim sonrası çeşitli işlemler
Montajlı bir ürün için montajlama
Müşterinin isteğine göre renklendirme.

 

Genel hatlarıyla ayakkabı tokası imalatı bu şekilde gerçekleşmektedir. Tabi bu aşamalar metal olarak üretilen ürünlerde geçerlidir.

Ürünlerimizi incelemek için https://www.buraktoka.com/kategori/urunler/ sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.